O stronie

Witaj!

Nazywam się Sebastian Szulc i od kilku ładnych lat zajmuję się przemierzaniem Internetu. Od dłuższego czasu pracuję nad jednym z największych serwisów internetowych: Yahoo! Answers. Na co dzień programuję, definiuję architekturę serwisów, zajmuję się przetwarzaniem języka naturalnego (NLP) i służę jako Scrum Master jednego z zespołów pracujących nad naszym serwisem.

W tym blogu będę zastanawiał się, co i jak można zmienić, żeby działało lepiej.

Z pewnością będę poruszał różne tematy, ale motywami przewodnimi będą:

  • architektura systemów informatycznych (z naciskiem na PHP)
  • wydarzenia i produkty, które mogą usprawnić nasze życie
  • sprawność działania urzędów państwowych i koszty z tym związane

Będę tu mówił o architekturze systemów i o programowaniu. Jest to związane z moją pracą, ale jest to też moje hobby. Będę koncentrował się na programowaniu w PHP, bo jest to język używany przez największy portal internetowy na świecie. Będę się starał dzielić moimi doświadczeniami, żebyśmy wszyscy mogli usprawnić swoje aplikacje.

Chcę też mówić o usprawnieniu działania państwa, bo nie wydaje mi się, że możemy pozostawić wszystkie decyzje dotyczące naszego życia w rękach kilku polityków, bez względu na ich poglądy polityczne. Pownniśmy czynnie uczestniczyć w stanowieniu przepisów, aby tym samym ułatwić sobie i naszym bliskim funkcjonowanie w naszym społeczeństwie.

Wiele osób doświadczyło już, w jaki sposób działają inne państwa. Jak europejskie państwa o gospodarce rynkowej są bardziej opiekuńcze od dawnych państw komunistycznych. Z pewnością w wielu przypadkach potrafią one zadbać o swoich obywateli o wiele lepiej, niż Polska dba o własnych. Zdarza się, że państwa te troszczą się lepiej o obywateli polskich tam mieszkających, niż ich własny kraj. Mając takie doświadczenia możemy starać się zmieniać działanie państwa polskiego, próbując znaleźć procesy, które mogą być usprawnione. Z obecnego dyskursu społecznego można wywnioskować, że jest ich nie mało.

Będę też starał mówić o wydarzeniach i produktach, które miały, mają lub prawdopobnie będą mieć wpływ na nasze życie (pod kątem jego usprawnienia, oczywiście :-) ). Będzie dużo linków.

Zapraszam do udziału w dyskusji. Znajdźmy procesy, które można usprawnić i zastanówmy się nad rozwiązaniem.

Kontakt ze mną: info (małpa) sprawna.pl

Zacznijmy usprawniać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>