Najlepsza trasa Wrocław – Poznań

Post ten będzie krótki, tak jak niedługa jest trasa między Poznaniem a Wrocławiem. Po kilkukrotnym jej przejechaniu zastanawiałem się, która droga jest najlepsza: czy ta przez Leszno, czy może ta przez Jarocin.

Drogą przez Jarocin i dalej przez Wrześnię i Gniezno często jeździmy nad morze. Może dlatego mam dla niej większy sentyment. Szczególnie malowniczy jest odcinek przez lasy milickie. Biegnie też ona przez ciekawe miasteczka Dolnego Śląska i Wielkopolski. Dużo do życzenia zostawia jednak nawierzchnia drogi. Szczególnie po zimie widać dużo ubytków na drodze nr 15. Zaletą tej trasy jest nieduża liczba ciężarówek i fotoradarów.

Droga nr 5 jest za to nimi usiana, szczególnie w Wielkopolsce. Nawierzchnia po ostatnich remontach jest całkiem niezła i pozwala na w miarę sprawną jazdę. Pod warunkiem, ze nie natrafi się na ciężarówkę, którą trudniej wyprzedzić na tej bardziej uczęszczanej drodze.

W sumie czas przejazdu jest porównywalny, z różnicą około 20 minut na korzyść trasy 15 i 11 przez Krotoszyn i Jarocin. Ostatnio jednak wybieram trasę 5 przez Rawicz i Leszno. Na niej nie odczuwam tak dużego lęku o zawieszenie mojego samochodu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Inne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>