Wyszukiwarka mobilna Yahoo! oneSearch w sześciu nowych krajach

Od 3 maja serwis oneSearch jest dostępny w następujących krajach:

Wielka Brytania: uk.m.yahoo.com
Hiszpania: es.m.yahoo.com
Włochy: it.m.yahoo.com
Niemcy: de.m.yahoo.com
Francja: fr.m.yahoo.com
Kanada: ca.m.yahoo.com


Co to jest oneSearch?

oneSearch jest wyszukiwarką skierowaną przede wszystkim do użytkowników telefonów komórkowych i innych urządzeń, które mogą łączyć się z internetem i mają nieco ograniczone możliwości w porównaniu z komputerami. oneSearch, w odróżnieniu od zwykłych wyszukiwarek internetowych, nie podaje długiej listy linków do stron, lecz stara się odgadnąć, czego szuka użytkownik i od razu mu to przedstawić w zwartej formie, która najbardziej odpowiada możliwościom urządzeń przenośnych.

Wyniki wyszukiwania przedstawiane są również z ważnymi dla użytkownika informacjami. Jeśli wyszukamy chińskich restauracji w pobliżu Covent Garden, wyszukiwarka przedstawi nam kilka propozycji, podając ich nazwy, ranking, odległość do nich, numer telefonu oraz możliwość wyznaczenia trasy do nich z miejsca, gdzie akurat się znajdujemy (USA). Bezpośrednio ze strony wyników możemy zadzwonić do którejś ze znalezionych restauracji i przeczytać jej recenzje (wersja amerykańska).

Poza wynikami wyszukiwania, oneSearch przedstawia również zdjęcia związane z tematem. Mogą one pochodzić zarówno z różnych stron internetowych lub z serwisu flickr.com.

W tej chwili wersja amerykańska oferuje więcej możliwości, ale niedługo wersje europejskie powinny ją dogonić zarówno pod względem funkcjonalności jak i zasobów.

Wyszukiwarka ta działa również w przeglądarce internetowej na zwykłym komputerze, więc można łatwo sprawdzić jej funkcjonalność przed użyciem w telefonie.

Inne firmy również oferują mobilne wersje swoich wyszukiwarek. Krótkie porównanie funkcjonalności wyszukiwarki Google i Yahoo! oneSearch można znaleźć klikając tu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Internet, Produkty, Yahoo. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>